50 Young Art Auction / 6 June 2015

23. Tomasz Jędrzejko | Metafizyka pejzażu nr 3, 2013

Past auctions50 Young Art AuctionMetafizyka pejzażu nr 3, 2013
Metafizyka pejzażu nr 3, 2013

Tomasz Jędrzejko (ur. 1979)

Metafizyka pejzażu nr 3, 2013

akryl, płótno, 120 x 90 cm, sygn. na odwrocie

Malarz i grafik. W latach 2000 ? 2005 studiował w ASP w Łodzi, którą ukończył z wyróżnieniem w Pracowni Grafiki Wydawniczej prof. Stanisława Łabęckiego, Pracowni Sitodruku prof. Andrzeja Smoczyńskiego oraz Pracowni Malarstwa prof. Ryszarda Hungera. Od 2005 do 2008 r. był asystentem w Pracowni Malarstwa prof. Ryszarda Hungera w macierzystej uczelni. Stypendysta MKiDN w 2009 r. W 2011 r. uzyskał stopień naukowy doktora sztuki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Obecnie jest nauczycielem akademickim w Instytucie Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz na Wydziale Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Laureat kilku nagród i wyróżnień w polskich i międzynarodowych konkursach. Autor wielu wystaw indywidualnych oraz uczestnic szeregu wystaw zbiorowych (w dziedzinie malarstwa, grafiki i plakatu). Wybrane wystawy: 2015 ? Wystawa indywidualna ?Obrazy, obiekty?, Galeria Patio, Łódź; 2014 ? Wystawa zbiorowa ?Linearium?, Galeria Pionova, Gdańsk; 2013 ? Wystawa zbiorowa ?INTERPRETACJA układ zamknięty/układ otwarty?, Galeria L, Łódź.

1 300 zł