Militaria Auction / 18 April 2020

68. SZABLA KAWALERYJSKA OFICERSKA, WŁOCHY, WZ 1855

Past auctionsMilitaria AuctionSZABLA KAWALERYJSKA OFICERSKA, WŁOCHY, WZ 1855
return
68
SZABLA KAWALERYJSKA OFICERSKA, WŁOCHY, WZ 1855

SZABLA KAWALERYJSKA OFICERSKA, WŁOCHY, WZ 1855

dł. całk. szabli w pochwie 979 mm, dł. szabli 955 mm, dł. głowni 820 mm, szer. głowni u nasady 28 mm, gr. grzbietu u nasady 7,5 mm, masa szabli 700 g, masa szabli w pochwie 1105 g

R ę k o j e ś ć zamknięta, oprawa stalowa. Jelec prosty, krzyżowo-kabłąkowy, z prostokątnymi wąsami, w przekroju czworoboczny. Tylne ramię zakończone łezką ze szczeliną na temblak. Kabłąk rozszerzający się ku górze, połączony z trzpieniem głowni. Trzon rękojeści drewniany, nacinany w drobne romby z pięcioma poprzecznymi, głębokimi karbami. Długi kapturek dołem mocowany sztyftem w otworze w tylnym ramieniu, górą nakrętką na trzpieniu głowni. G ł o w n i a stalowa, polerowana, o umiarkowanej krzywiźnie. Obustronnie profilowana w jedną, szeroką bruzdę przygrzbietową, przechodzącą w dwie wąskie bruzdy na obosiecznym piórze. Sztych z pazurem. Na wysokości zastawy oba płazy bogato trawione i rytowane dekoracją utworzoną z palmet, stylizowanych liści akantu oraz panoplii, na które składają się sztandary, armaty, tarcze i bębny. W ornament wplecione rytowane sygnatury wytwórcy „Wester&Co” z jednej strony i „Solingen” z drugiej oraz wybite prawdopodobnie sygnatura „WESTER&CO/SOLINGEN”. P o c h w a stalowa, polerowana z dwoma ryfkami z ruchomymi koluszkami na płaskim grzbiecie. Szyjka mocowana w płaszczu pochwy dwoma śrubkami. Ostroga asymetryczna.

Hammer price
2 000 zł
Enquire about this item
We are happy to answer any question!
+ 48 58 301 05 54
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Bid on-line
with our app!
Google PlayGoogle Playsee more
Newsletter
Join the newsletter and stay up to date!
Sign up