olej, tektura, 21,5 x 23,5 cm, sygn. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1947, na odwrocie napis: "Z ziemi lubelskiej" I / 1947 oraz nr inwentarzowy z prawej u góry: St.Cz. / inw. 229. Bibl.: Stanisław Czajkowski 1878-1954 [katalog wystawy monograficznej], Warszawa - Zachęta - grudzień 1980 - styczeń 1981, cz. "Malarstwo olejne" kat. poz. 583, Stanisław Czajkowski. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Górne 2001, kat. poz. 12