Olej, płótno, 47,5 x 36,5 cm
Obraz stanowi studium do portretu aktora z 1877 roku, znajdującym się w Instytucie Naukowym im. Chaima Weizmanna w Rehovot w IzraeluReprodukowany w:- Jerzy Malinowski, Maurycy Gottlieb, Warszawa 1997, s. 39