50 Young Art Auction / 6 June 2015

66. Marek Wrzesiński | Fall in love, 2015

Past auctions50 Young Art AuctionFall in love, 2015
66
Fall in love, 2015

Marek Wrzesiński (ur. 1978)

Fall in love, 2015

akryl, olej, płótno, 90 x 120 cm, sygn. na odwrocie

Ur. w 1978 r. Absolwent gdańskiej ASP. W 2005 r. uzyskał dyplom z malarstwa w pracowni prof. M. Świeszewskiego. Obecnie pracuje na ASP w Gdańsku na stanowisku asystenta w Pracowni Malarstwa. W czerwcu 2012 r. otrzymał tytuł doktora sztuki w dyscyplinie malarstwo - obecnie jest w trakcie habilitacji. Artysta jest członkiem stowarzyszenia Obserwatorium Rzeczywistości. Stypendysta Hestii, MKiDN, Prezydenta Miasta Gdańska i włoskiego miasta Spoleto. Wielokrotnie wystawiał swoje prace w kraju i za granicą. Wybrane wystawy: 2010 - Wystawa zbiorowa "From Gdańsk to Istambul", Istambuł, Turcja; 2009 - Wystawa zbiorowa malarstwa, Gdański Park Naukowo-Technologiczny, Gdańsk; 2009 - Wystawa zbiorowa "Okolice portretu", PGS, Sopot; 2009 - Wystaw indywidualna, Galeria Triada, Gdańsk; 2008 - Wystawa indywidualna "Obrazki z pracowni", Galeria Sztuki Farbiarnia na Pięknej, Warszawa; 2004 - Wystaw indywidualna "Obrazy intertekstualne", MNG - Pałac Opatów, Gdańsk.

1 900 zł