olej, płótno, 18 x 24 cm, sygnowany p.d.: 'M. ŚWIESZEWSKI 2021'
Najnowsze obrazy autora to ekspresyjne i surrealistyczne kreacje artystyczne,
labirynty napięć emocjonalnych pełnych form amorficznych, przeradzających
się w kształty organiczne i humanoidalne. Tkanka obrazów czasami wykazuje
cechy ożywione lub odradza się do życia, innym razem elementy „labiryntu”
zastygają w martwych, dramatycznych pozach. Artysta ukazuje nieuchronny
proces „korodowania życia” i zarazem odradzanie się materii w innej nowej postaci.