olej, płótno, 135 x 160 cm, sygnowany, datowany i opisany wewnątrz kompozycji: 'Martwa natura | z drabinami | - duża - | Bereźnicki | 1985'
WYSTAWIANY : Kiejstut Bereźnicki. Pięćdziesiąt lat pracy twórczej, Muzeum Narodowe w Gdańsku lipiec - wrzesień 2008, BWA Galeria Zamojska październik - listopad 2008, TPSP W Krakowie Pałac Sztuki styczeń - luty 2009, BWA Rzeszów luty - marzec 2009
LITERATURA: Kiejstut Bereźnicki. Pięćdziesiąt lat pracy twórczej, oprac. Wojciech Zmorzyński, Gdańsk 2008, s. 124 (il.)