olej, płótno, 105 × 135 cm
sygn. p. d.: J.Fałat/Polesie
Julian Fałat (Wystawa Jubileuszowa na 10-lecie Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli), 4 grudnia ? 7 lutego 2010 r.; Wystawa w Muzeum Okręgowym w Toruniu: 5 marca ? 3 maja 2010 r.;
Wystawa w Muzeum Miedzi w Legnicy, 7 maja ? 4 lipca 2010 r.
Analogiczna, mniejsza praca Pod lasem z 1910 roku (olej, karton, 71 × 101 cm) znajduje się w Zbiorach Lwowskiej Galerii Sztuki.