technika mieszana, akryl, olej, płótno, 180 x 135 cm
sygn. p. d.: 'Józef Walczak' i opisany na odwrocie: 'JÓZEF WALCZAK | TYT. "MERU II" | WYM. 180 x 135 | TECH. POLYMER-OLEJ | 1990 | Jwalczak |POLAND'
Reprodukowany i wystawiany: P. Dmochowski, Visions des Tenebres. 50 obrazów z kolekcji Anny i Piotra Dmochowskich, Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie, Muzeum Archidiecezjalne w Warszawie, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Częstochowa - Warszawa - Gdańsk 2004, s. 64. Reprodukowany: Józef Walczak. Malarstwo, Poznań 1994, s. 33
Wystawiany: Zdzislaw Beksinski et d?autres artistes d?une collection particuliere, Galerie Roi Doré, Paryż 5 października 2015 - 9 stycznia 2016