Aukcja Jesienna / 30 September 2023

3. Józef Pankiewicz | Widok z okolic Florencji, 1932

Past auctionsAukcja JesiennaWidok z okolic Florencji, 1932

Józef Pankiewicz (1866 Lublin - 1940 Marsylia)

Widok z okolic Florencji, 1932

olej, deska, 36 × 46 cm, sygn. p. d.: "Pankiewicz”
na odwrocie napis ołówkiem: "Firenze 1932/Viale dei Colli/San Leonardo” i nalepka z Wystawy Międzynarodowej w Paryżu z 1937 r., poniżej nalepka z Muzeum Narodowego w Warszawie z numerem "P433105”

– Wystawa Międzynarodowa, Paryż 1937
– Salon malarski, Instytut Propagandy Sztuki, Warszawa 1937
– "Józef Pankiewicz. Życie i dzieło. Artyście w 140. rocznicę urodzin”, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 2006

Reprodukowany:
– "Józef Pankiewicz. Życie i dzieło. Artyście w 140. rocznicę urodzin”, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 2006, s. 173–174, poz. 493

Opisany:
– "Catalogue officiel de la Section Polonaise à L’Exposition Internationale Arts et technique dans la vie moderne”, Paris 1937, s. 105, nr 42
– "Salon malarski” IPS 1937, s. 41, nr 98

Proweniencja:
– nabyty ze spuścizny artysty ok. 1950 r.
– kolekcja prywatna, Polska

Displayed:
Provenance:
Literature:
250 000 zł