technika własna, płyta, 70 x 120 cm, sygnowany u dołu: 'Musiałowicz' oraz opisany, datowany i sygnowany na odwrocie
Dzieło Henryka Musiałowicza jest autentyczną rewelacją. Oto artysta,
którego świadectwo jest oryginalne i który umie dać kształt swojej
percepcji. Musiałowicz to Dubuffet bardziej figuratywny i bardziej ludzki.
(…) Operując światłem i cieniem odziedziczonym po Rembrandcie i iko-
Jean-Luc Daval, „Le Courier”, Wystawa w Muzeum Rath, Genewa 1963