Zdzisław Beksiński (1929 Sanok - 2005 Warszawa)
Oczekiwanie, 1972 r.
olej, płyta, 122 x 100 cm
sygn. Na odwrocie: BEKSIŃSKI 72
na listwie oprawy cyfra 5 oraz nalepka K.M.P.i K. ""Ruch"" z nazwiskiem autora i informacją o wystawie 7 XII 1972 - 7 I 1973.
Obraz wystawiany: - Zdzisław Beksiński - Obrazy z lat 1971-72, Galeria Współczesna ""Ruch"" K.M.P. i K. W-wa, 7 XII 1972 - 7 I 1973. W jednostronicowym druku wydanym z okazji wystawy jest adnotacja: ""Wszystkim wystawionym obrazom autor dał tytuł Oczekiwanie.""