Wojciech Weiss (1875 Leorda na Bukowinie - 1950 Kraków)
Kąpiel w morzu z cyklu Nicea,1925r.
akwarela, ołówek, papier, 18 × 27 cm w świetle passe-partout sygn. l. d.: WW na odwrocie stempel: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, faksymile podpisu artysty WW, numer ze spuścizny artysty 001520 oraz napis ołówkiem: Nice 1925