olej, płótno, 69 x 99 cm, sygn. i dat.l.d.: Wojciech Kossak/1933 na odwrocie napis: moja robota/Wojciech Kossak Por.: Kazimierz Olszański, Wojciech Kossak, Wrocław- Warszawa-Kraków-Gdańsk-Łódź, 1982, il. cz-b. 247 i 249