olej, płótno, 187 x 80 cm sygn. i dat. l.g.: W.Wodzinowski/1931(?)/Kraków
Krystyna – najstarsza córka Wodzinowskiego zawsze była postrzegana jako wyjątkowo urodziwa dziewczynka a potem kobieta. Jak wspominała Krystynę jej siostra Wincentyna:
(…) Krystyna, moje przeciwieństwo, zawsze wesoła, różowa zdrowa (W. Wodzinowska Stopkowa, Portret artysty z żoną w tle, Kraków 1989, s.53). W twórczości Wodzinowskiego znany jest jeszcze jedno przestawienie Krystyny w balowej sukni z 1920 r. (Portret córki Krystyny, reprod. Aukcja Dzieł Sztuki, Sopocki Dom Aukcyjny, 4 maja 2014, poz. 56).