Varia (14) / 15 October 2016

225. Wazon dekoracyjny, Miśnia 2 poł. XX w.

Past auctionsVaria (14)Wazon dekoracyjny, Miśnia 2 poł. XX w.
225
Wazon dekoracyjny, Miśnia
2 poł. XX w.

Wazon dekoracyjny, Miśnia 2 poł. XX w.

porcelana szkliwiona, złocenia,
malatury naszkliwne w postaci chińskiego smoka,
znak wytwórni na spodzie,
wys. 34 cm, śr. wlewu: 17,5 cm
(uszkodzenie przy krawędzi stopy)

Wzór ?czerwonego smoka? wprowadzono w Królewskiej Manufakturze w Miśni w 1731 roku. Do 1918 roku był zastrzeżony tylko dla dworu saskiego.

750 zł