olej, płótno, sklejka, 165 x 165 cm sygnowany na odwrociu: T. Ciecierski | 2003
do pracy dołączony jest autorski certyfikat
Obraz jest zapisem mojej podróży nad morzem śródziemnym. Podczas jazdy samochodem stale zmieniające się widoki nakładają się na siebie, a w pamięci zostają tylko te najważniejsze.
Tło obrazu, do którego przymocowane są syntetyczne, zapamiętane przeze mnie krajobrazy, inspirowane jest renesansowymi pejzażami; pojawiają się charakterystyczne dla śródziemnomorskiego krajobrazu cyprysy, kręte piaszczyste ścieżki i nasycony błękit nieba.
Tomasz Ciecierski o prezentowanym obrazie