Aukcja Militariów / 1 April 2023

97. Szpada wyższego oficera, Francja, 1 poł. XIX w.

Past auctionsAukcja MilitariówSzpada wyższego oficera, Francja, 1 poł. XIX w.
97

Szpada wyższego oficera, Francja, 1 poł. XIX w.

dł. szpady w pochwie 950 mm, dł. szpady 913 mm, dł. głowni 798 mm, szer. głowni u nasady 21 mm, gr. płazu u nasady 5 mm, masa szpady 450 g, masa szpady w pochwie 630 g

R ę k o j e ś ć zamknięta, oprawa mosiężna, złocona, bogato zdobiona. Jelec prosty, koszowy. Wewnętrzna tarczka zwinięta ku głowicy, zewnętrzna, dekorowana panopliami, ku głowni. Głowica w formie lwiego łba podtrzymującego muszlę. Trzon rękojeści pokryty macicą perłową.
G ł o w n i a na wysokości zastawy obosieczna, w przekroju soczewkowa, poniżej w przekroju sześcioboczna.
P o c h w a z czarnej skóry, z dwoma mosiężnymi okuciami. Na szyjce hak zaczepowy, trzewik zakończony gałką.
stan zachowania 4+/3/3-

3 400 zł