Militaria Auction / 24 April 2021

83. SZPADA PARADNA SS POLICJI III RZESZA

Past auctionsMilitaria AuctionSZPADA PARADNA SS POLICJI III RZESZA
83

SZPADA PARADNA SS POLICJI III RZESZA

dł. szpady w pochwie 950 mm, dł. szpady 920 mm, dł. głowni 790 mm, szer. głowni u nasady 20 mm, gr. grzbietu u nasady 5 mm, masa szpady 535 g, masa szpady w pochwie 940 g

R ę k o j e ś ć zamknięta, oprawa z białego metalu – niklowana. Jelec esowaty z łezką na tylnym ramieniu, przednie ramię, łukowato wygięte, tworzy kabłąk, zamocowany na trzpieniu głowni. Trzon drewniany, głęboko poprzecznie karbowany, pomalowany na czarno. Dołem ujęty ozdobnym pierścieniem, górą nakrętką na trzpieniu głowni. Pod jelcem skórzana podkładka. G ł o w n i a prosta, stalowa, polerowana, niklowana, profilowana w jedną bruzdę przygrzbietową, sięgającą długiego, obosiecznego pióra. Sztych symetryczny. Na wewnętrznym progu bita sygnatura w owalu „F. W. HOLLER SOLINGEN”. P o c h w a stalowa, z jedną ryfką z zaczepem i ruchomym koluszkiem. Pomalowana na czarno. Ozdobna szyjka z kołnierzem mocowana na płaszczu pochwy, wykonana z białego metalu – niklowana. Ostroga symetryczna. Przy szpadzie żabka do mocowania na pasie.
stan zachowania 4/4/4

2 400 zł