Militaria Auction / 24 April 2021

86. SZABLA POLSKA OFICERA KAWALERII, ZWANA KRECHOWIECKĄ, OK. 1920 R.

Past auctionsMilitaria AuctionSZABLA POLSKA OFICERA KAWALERII, ZWANA KRECHOWIECKĄ, OK. 1920 R.
86

SZABLA POLSKA OFICERA KAWALERII, ZWANA KRECHOWIECKĄ, OK. 1920 R.

dł. szabli w pochwie 982 mm, dł. szabli 905 mm, dł. głowni 773 mm, szer. głowni u nasady 34 mm, gr. grzbietu u nasady 7 mm, masa szabli 890 g, masa szabli w pochwie 1490 g

R ę k o j e ś ć zamknięta, oprawa mosiężna. Jelec krzyżowo-kabłąkowy z wąsami w kształcie migdała. Kabłąk tworzy z przednim ramieniem jelca kąt prosty i lukiem dochodzi do głowicy. Tylne ramię zwinięte w płaską wolutę ku głowni. Trzon z drewna orzechowego z piętnastoma poprzecznymi karbami, z czterema poprzecznymi nitami. Długi kapturek sięgający jelca w dolnej części kratkowany na oparcie kciuka. W górnej części kapturka nalutowany orzeł. Kapturek mocowany nakrętką na trzpieniu głowni.
stan zachowania 3-/2–2-

4 000 zł