Varia 16 / 4 March 2017

207. Serwis obiadowy

Past auctionsVaria 16Serwis obiadowy
207
Serwis obiadowy - 1Serwis obiadowy - 2Serwis obiadowy - 3

Serwis obiadowy

Costa, Włochy, poł. XX w.
majolika, sygn. na spodzie; w komplecie 106 części:

1 duży półmisek wsparty na dwóch pełnoplastycznych figurach perliczek
2 kosze z okrągłymi podstawami utworzone z pełnoplastycznych szparagów i krewetek
4 wazy różnej wielkości z pokrywami z pełnoplastycznymi gołębiami, cytrynami i jajkami
2 wysokie obeliski ze szparagów
3 tace
5 półmisków
3 miseczki
2 flakony na kwiaty
12 talerzy obiadowych z miejscem na sos
24 talerze głębokie
24 talerze płaskie
24 talerzyki na przystawki

Niezwykle dekoracyjny serwis z bogatą dekoracją plastyczną i malowaną. Motywem przewodnim są szparagi, którymi ozdobione są wszystkie naczynia.

33 000 zł