l. 40. XIX w.
szkło bezbarwne, szlifowane, malowane, złocone, na brzuścu dekoracja w postaci holenderskiego parowca z podpisem: Willem de Eerste, po przeciwnej stronie grawerowana inskrypcja: Herr Capitein D.H. Savert zum Andenken von C. A. Kromer; wys. całk. 36,5 cm