Militaria Auction / 24 April 2021

44. POLSKIE HERBY KRÓLEWSKIE, KONIEC XVIII W.

Past auctionsMilitaria AuctionPOLSKIE HERBY KRÓLEWSKIE, KONIEC XVIII W.
44

POLSKIE HERBY KRÓLEWSKIE, KONIEC XVIII W.

3 litografie barwne, ok. 17,3 × 12 cm/każda
Wersja tzw. herbów złożonych, o czym świadczą: królewska korona rangowa i heraldyczne pola: pierwsze i czwarte – godło Królestwa Polskiego oraz drugie i trzecie, tzw. Pogoń Litewska. Piąte pole, środkowe, wskazuje o jakiego króla chodzi.
litografia 1 – August II Mocny lub August III Sas – herbu Wettynów
litografia 2 – Stanisław Leszczyński – herbu Wieniawa
litografia 3 – Stanisław August Poniatowski – herbu Ciołek

1 300 zł