Wykonany z sukna koloru khaki, zapinany na sześć guzików z wizerunkiem orła wz 27. Zapinany pod szyją na haftkę metalową. Przy kieszeniach pierwotnie brak guzików i szlufki. Podszewka bawełniana, piaskowa. Sygnatury i pieczęcie „Bydgoszcz 1937”. Liczne dziury po molach.
stan zachowania 3