Militaria Auction / 24 April 2021

113. PISTOLET KAWALERYJSKI, FRANCJA M1822T BIS

Past auctionsMilitaria AuctionPISTOLET KAWALERYJSKI, FRANCJA M1822T BIS
113

PISTOLET KAWALERYJSKI, FRANCJA M1822T BIS

dł. całk. 350 mm, masa 1165 g, kaliber 16 mm

L u f a stalowa, gładka, niegwintowana, w części dennej ośmiogranna, zwężająca się ku wylotowi. Mocowana do osady śrubą na warkoczu oraz bączkiem w części środkowej. Bączek z wąsem stanowiącym kontrblachę, mocowaną do osady dwiema śrubami. Muszka i szczerbinka stanowiące przyrządy celownicze. Na wysokości komory nabity numer „465”. Na warkoczu cecha fabryczna „1822.T./bis”. Z a m e k kapiszonowy, transformowany ze skałkowego. Na blasze zamka cecha producenta „Manuf… de Mau…” (Manufakture de Maubeuge) oraz punca odbioru: litera „C” zwieńczona koroną w owalu (inspektor Jean-Nicaise Compas). Mechanizm zamka sprawny. O s a d a – łoże i kolba z jednolitego kawałka drewna orzechowego. Łoże sięga połowy długości lufy z wydrążonym kanałem na pobojczyk. Okucia – blacha i kontrblacha zamka, osłona języka spustowego, kapturek głowicy, osadzone w wydrążonych gniazdach osady. Części mosiężne okuć z nabitą cechą odbioru. Po lewej stronie, na wysokości języka spustowego wytłoczony numer „2306”.
stan zachowania 3-/4/4

1 600 zł