Aukcja Militariów / 1 April 2023

135. Kurtka Battle dress i beret starszego szeregowego I Dywizji Pancernej

Past auctionsAukcja MilitariówKurtka Battle dress i beret starszego szeregowego I Dywizji Pancernej
135

Kurtka Battle dress i beret starszego szeregowego I Dywizji Pancernej

K u r t k a wykonana z sukna, zapinana na trzy guziki z tworzywa, oraz dodatkowe dwa jako imitacja. Na kołnierzu naszyte proporczyki sukienne I D. Panc. Na lewym naramienniku obszycie z czarnego sukna i taśma dystynkcyjna st. szeregowca. Na obu rękawach naszywki „POLAND”, haftowane srebrnym bajorkiem na czerwonej podkładce. Poniżej, na lewym rękawie, emblemat 1. D. Panc. (haftowany bajorkiem). Przez lewe ramię przewieszony czarny sznur bawełniany. Nad lewą kieszenią baretka brytyjskiego odznaczenia. Wewnątrz, na lewej kieszeni, przyszyta nieczytelna metka producenta. Przy bluzie pas główny parciany. B e r e t filcowy, czarny, z naszytym orłem haftowanym maszynowo na czarnej podkładce. Obok orła dystynkcja metalowa w kształcie belki na nakrętkę. Wewnątrz beretu sygnatura producenta i data.
stan zachowania 5

7 000 zł