Juliusz Studnicki (1906 Kniażyce - 1978 Warszawa)
Latające diabły, ok. 1962 r.
akwarela, kredka, papier, 31,5 x 46 cm
sygn. l. d.: J. Studnicki
Wystawiany i reprodukowany:
Juliusz Studnicki. Krystyna Łada-Studnicka. Malarstwo, rysunek z kolekcji Sopockiego Domu Aukcyjnego (katalog wystawy), Państwowa Galeria Sztuki, Sopot 2010, str. 23