akwaforta, sucha igła, papier, 15 × 19 cm w świetle passe-partout (odcisk płyty: 12,5 × 17,5 cm)
sygn. p. d. ołówkiem: Józef Mehoffer
Mehoffer w swej twórczości wielokrotnie portretował swoją żonę ? Jadwigę z Jankowskich. Swoją modelkę ukazywał w wykwintnych sukniach i stylowych kapeluszach, pozującą na tle ornamentalnych teł lub dekoracyjnych wnętrzach. To właśnie jej wizerunek widnieje na jednym z najsłynniejszych dzieł artysty ? "Dziwny Ogród".