akwarela, ołówek, papier, 30,5 × 45 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: Jan Cybis Stary Sącz 1957
Kolekcja rodziny malarza Eustachego Wasilkowskiego.
Praca pochodzi z pleneru w Starym Sączu (lipiec ? wrzesień 1957 ), gdzie (?) artysta pojechał wraz z rodziną i kolegami malarzami: Kazimierzem Tomorowiczem i Janem Wodyńskim. Wykonuje ponad 50 akwarel i gwaszy, dużo rysuje.
Motywy architektury miasteczka i pejzażu okolic Starego Sącza pojawiają się odtąd w wielu malowanych później obrazach olejnych. (Jan Cybis 1897?1972, red. J. Chrzanowska-Pieńkos, T. Sowińska, Galeria Sztuki Współczesnej
Zachęta, Warszawa 1997, s. 373.