Fine Art Auction / 9 May 2020

62. Iwan Trusz | Pejzaż krymski

Past auctionsFine Art AuctionPejzaż krymski
return
62
Pejzaż krymski

Iwan Trusz (1869 Wysocko - 1940 Lwów)

Pejzaż krymski

olej, płótno, 105 × 140,5 cm
sygn. l.d.: I.Trusz

„Artysta wędrował po słonecznych Włoszech w poszukiwaniu świeżych pomysłów. Odnajdował nowe tematy, motywy, i dla każdego z nich miał inną niepowtarzalna nutę”. Był to malarz który „konsekwentnie pokazuje swoje możliwości w operowaniu kolorem, i który niestrudzenie eksperymentował z kolorytem i oświetleniem. Przejawiając taki kunszt, rzetelnie pracuje nad kompozycją dzieła”.
„Nie zawsze artysta znajduje w naturze gotowy krajobraz, nie zawsze jest taki fragment pejzażu, że z niego należy tylko coś usunąć lub podkreślić – często bywa tak, że na krajobraz trzeba złożyć więcej motywów, zebranych w różnych miejscach. Artysta zbiera wtedy niezbędne szkice z natury i komponuje z nich jedną organiczna całość w domu, w pracowni. Takim szlakiem idzie się, kiedy artysta chce wybrać materiał do jakiejś idei obmyślonej z góry. Krajobraz stworzony drogą kompozycji posiada więcej treści od przypadkiem znalezionego” Oksana Biła, Słoneczne akordy w palecie Iwana Trusza, [katalog wystawy], PGS Sopot 2011, s. 14, 19

Hammer price
70 000 zł
Enquire about this item
We are happy to answer any question!
+48 58 550 16 05
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Bid on-line
with our app!
Google PlayGoogle Playsee more
Newsletter
Join the newsletter and stay up to date!
Sign up