olej, węgiel, kreda, płótno, 195 x 295 cm, sygnowany i opisany p. bok [monogram wiązany]: 'FBS 1986' | l'Allegorie de la A.B.C.| POSPOLITOŚĆ PRZERAŻONA WIECZNYM NIEBYTEM'
WYSTAWIANY: - Franciszek Starowieyski (1930 – 2009). Przyjaźnie paryskie 1683 - 1693. Kolekcja A. i N. Avila, Państwowa Galeria Sztuki, 16.04 – 15.06.2014
LITERATURA: - Franciszek Starowieyski (1930 – 2009). Przyjaźnie paryskie 1683 - 1693. Kolekcja A. i N. Avila, Państwowa Galeria Sztuki 2014, s. 32