olej, płótno naklejone na tekturę, 21 × 27 cm
sygn. l. d.: FRuszczyc
na odwrocie nalepka z wystawy pośmiertnej prac artysty TPSP w Krakowie z tytułem pracy oraz numerem 2088
1937 Wilno, pierwsza wystawa pośmiertna Ferdynand Ruszczyc 1870?1936
1937 Warszawa, TZSP, j.w.
1937/38 Krakow, TPSP, j.w.
Opisywany:
Ferdynand Ruszczyc 1870 ? 1936. Katalog wystawy pośmiertnej, Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, listopad-grudzień 1937, s.31.