olej, płótno, 40 x 70 cm, sygn. i dat. l.d.: EOKVN.1916 (monogram wiązany), na odwrocie blejtramu nalepka Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie.
Wystawiany: kwiecień 1920 r , Towarzystwo Sztuk Pięknych w Warszawie, Wystawa indywidualna Edwarda Okunia.
Obraz posiada ekspertyzę dr hab. Małgorzaty Biernackiej