Królewska Manufaktura Majoliki w Kadynach, l. 20.–30. XX w. glina, szkliwiona, wewnątrz szkliwo białe; na spodzie znak wytwórni; wys. 13,5 cm, śred. wylewu 10,5 cm; stan zachowania: po konserwacji