Aukcja Militariów / 1 April 2023

115. Bagnet do karabinu Lebel, Francja, XIX w.

Past auctionsAukcja MilitariówBagnet do karabinu Lebel, Francja, XIX w.
115

Bagnet do karabinu Lebel, Francja, XIX w.

dł. bagnetu w pochwie 657 mm, dł. głowni 520 mm, masa bagnetu w pochwie z żabką 685 g

R ę k o j e ś ć ze stopu metali, z wyobloną środkową częścią uchwytu. Jelec stalowy, na przednim ramieniu zwiniętym ku głowni wybite: punca i numerator wojskowy. Tylne ramię w formie wyciętej częściowo tulei do mocowania bagnetu na lufie karabinu. Na jelcu i pod przyciskiem zaczepu punce odbiorcze. Grzbiet uchwytu z profilowaną prowadnicą. G ł o w n i a stalowa, polerowana, w przekroju krzyżowa. Na przednim progu, pod nasadą, bite punce odbiorcze. P o c h w a stalowa, w formie stożkowej rurki koloru czarnego, zakończona kulką. Poniżej wlotu pierścień z prostokątnym zaczepem do mocowania w żabce.
stan zachowania 4/4/4

900 zł