The Krasnals

Strona głównaWystawyThe Krasnals
The Krasnals

The Krasnals

Data wystawy:
1 - 17 grudnia 2016
Miejsce wystawy:
Galeria Sztuki Współczesnej Boh. Monte Cassino 43
Opis:

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na wystawę anonimowej grupy artystycznej THE KRASNALS, na której zaprezentujemy obrazy i grafiki, stanowiące smakowity fragment ich bogatej i wielowymiarowej twórczości. Ich działania, oparte na prowokacji, są reakcją na aktualną sytuację społeczno-polityczną i wywołują skrajne oceny, krytykują także polski i światowy rynek sztuki. W 2008 roku grupa przeprowadziła pewną prowokację, wysyłając do domu aukcyjnego Christies obraz Untitled (Group of Monkeys with White Bananas), podpisany „Whielki Krasnal”, który ze względu na podobieństwo do dzieł Wilhelma Sasnala został wyceniony na 70 000 funtów. Gdy zauważono pomyłkę, wycena została unieważniona.

Działalność THE KRASNALS znakomicie scharakteryzował we wstępie do katalogu wystawy Jan Bończa Szabłowski: Krasnale uznają autorytety, kpią jedynie gdy tym autorytetom przewraca się w głowie od  skali uznania, czy popularności. I kiedy do rangi autorytetów zaczynają pretendować bezmózgowcy,  koniunkturaliści, postacie groteskowe w swej manii wielkości. Ich bronią jest talent, ale też cecha obca wielu artystom, czyli poczucie humoru, ironia i dystans. Dlatego też budzą kontrowersje. Nadęte sławy ich nienawidzą, (bo wyłączają im blask aureoli) często się ich obawiają, artyści z poczuciem humoru (nieliczni) traktują jak inteligentnych przyjaciół, którzy chronią przed wodą sodową. Nie bez przyczyny rozpoczęli działalność 1 kwietnia. A nazwa The Krasnals w świecie sztuki brzmi fonicznie ironicznie.

Czytaj więcej
Pliki do pobrania
Zapytaj o ofertę
Zapytaj o ofertę
Chętnie odpowiemy na każde pytanie!
+48 58 550 16 05
Lista obiektów
Pokaż opcje filtrowania
Autor:
Cena:
Pokaż:
Widok:
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Licytuj on-line
dzięki naszej aplikacji!
Google PlayGoogle Playzobacz więcej
Newsletter
Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco!
Zapisz się