Tętno afrykańskiej natury. Wystawa fotografii Artura Stankiewicza.

Strona głównaWystawyTętno afrykańskiej natury. Wystawa fotografii Artura Stankiewicza.
tetno-afrykanskiej-natury

Tętno afrykańskiej natury. Wystawa fotografii Artura Stankiewicza.

Data wystawy:
2 - 31 sierpnia 2021
Wernisaż:
31 lipca 2021, godz. 17
Miejsce wystawy:
ul. Długa 2/3 Gdańsk
Opis:

Artur Stankiewicz – z wykształcenia geolog/geochemik. Po przeszło 20 latach porzucił swoją dotychczasową pracę w wielkich korporacjach naftowych, by całkowicie poświęcić się pasji fotografowania dzikich zwierząt i przyrody. Szczególnym uczuciem i zainteresowaniem darzy Afrykę, w której od lat spędza każdą wolną chwilę, pogłębiając wiedzę na temat lokalnych ekosystemów, zwierząt i ich zachowań. Organizuje fotograficzne safari do wybranych krajów Afryki. Wspiera rozmaite fundacje i inicjatywy ochrony gatunków zagrożonych wyginięciem. Uwagę swoją skupia na zrozumieniu zwierząt, w swej pracy stara się pokazać intymne momenty ich życia, ukazać je w naturalnym środowisku, w warunkach i świetle uwydatniających piękno danego ekosystemu. Poza Afryką wyprawia się również na inne kontynenty, fotografując tamtejsze pejzaże. Chętnie utrwala w obiektywie polską przyrodę, szczególnym zainteresowaniem darząc ptaki. Fotografie Artura Stankiewicza publikowane były w wielu polskich i zagranicznych poradnikach i książkach naukowych o ptakach, jak również w miesięcznikach poświęconych fotografii, takich jak „Foto Kurier”. Jego zdjęcia sprzedawane są z powodzeniem m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Brazylii i w Polsce.

Ważniejsze wyróżnienia w prestiżowych konkursach fotograficznych:
• Wyróżnienie w konkursie fotografii ptasiej Audubon 2016 • Wyróżnienie w konkursie Outdoor Photographer of the Year 2018 • 1 miejsce w kategorii Natura i świat zwierząt portfolio w konkursie Monovisions 2020 • 1 miejsce i wyróżnienie w kategorii Dzikie zwierzęta w 30. Memorial Maria Luisa 2020 • 2 miejsce w kategorii Dzikie zwierzęta w konkursie MontPhoto 2020 • Wyróżnienie w kategorii Dzikie zwierzęta w konkursie Siena International Photo (SIPA) 2020 • Wyróżnienie w konkursie Nature Photographer of the Year (NPOTY) 2020 • 3 miejsce w konkursie Short Films Festival of Biodiversity (FIIN) • Dwa wyróżnienia w konkursie National Wildlife Fundation 2020 w USA • Wyróżnienie w 31. Memorial Maria Luisa 2021 w kategorii fotografii czarno-białej.

Czytaj więcej
Kontakt
gdansk@sda.pl, tel. 58 301 05 54
Zapytaj o ofertę
Zapytaj o ofertę
Chętnie odpowiemy na każde pytanie!
+ 48 58 301 05 54
Lista obiektów
Pokaż opcje filtrowania
Autor:
Cena:
Pokaż:
Widok:
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Licytuj on-line
dzięki naszej aplikacji!
Google PlayGoogle Playzobacz więcej
Newsletter
Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco!
Zapisz się