Salvador Dali / Grafiki

Strona głównaWystawySalvador Dali / Grafiki
Salvador Dali / Grafiki

Salvador Dali / Grafiki

Data wystawy:
28 października - 15 listopada 2015
Miejsce wystawy:
Galeria w Warszawie Nowy Świat 54/56
Opis:

Szanowni Państwo,

mamy ogromną przyjemność zaprosić na wystawę Salvador Dalí / Grafiki, na której prezentujemy blisko 60 prac jednego z najważniejszych i najciekawszych artystów XX wieku. Oryginalne litografie, akwaforty i ryciny są w większości sygnowane własnoręcznie przez artystę lub tłoczone w limitowanych edycjach z autorskich matryc Dalego. Prace te pochodzą ze znakomitej francuskiej kolekcji Serge’a Goldenberga, wielkiego znawcy i popularyzatora twórczości Dalego. W 1989 roku zorganizował wspólnie z Robertem Descharnes’em ogromną retrospektywną wystawę Mistrza surrealizmu w Salle Gaveau w Paryżu.

 

Prezentowane dzieła ukazują mniej znane oblicze Dalego. W pracach z cyklu Boska komedia daje się poznać jako świetny ilustrator i interpretator, w cyklu Konie Dalego uwidacznia się jego maniakalne

wręcz przywiązanie do pewnych motywów. Dalí był także wielkim miłośnikiem sztuki dawnej i również temu dawał wyraz w grafikach. Obok Hołdu dla Leonarda da Vinci dostrzeżemy też motywy doskonale znane z najsłynniejszych płócien Dalego: płonące żyrafy, Wenus z szufladami czy długonogie słonie przemierzające pustynie.

 

Obok bogactwa podejmowanych tematów zaskakiwać może także niezwykła biegłość warsztatowa w technikach graficznych. Dalí nie traktował żadnej dziedziny swojej twórczości pobocznie, a wręcz każdy aspekt jego życia był sztuką. Wystawa w warszawskiej galerii Sopockiego Domu Aukcyjnego to wyjątkowa możliwość, by poznać bliżej tę nieco nieznaną dziedzinę wielowątkowej twórczości wszechstronnego artysty, a także okazja do wejścia w posiadanie dzieła Salvadora Dalego.

Czytaj więcej
Pliki do pobrania
Kontakt
Aleksandra Migacz, tel. 603 949 004; e-mail: mlodasztuka@sda.pl
Zapytaj o ofertę
Zapytaj o ofertę
Chętnie odpowiemy na każde pytanie!
+ 48 22 828 96 98

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Licytuj on-line
dzięki naszej aplikacji!
Google PlayGoogle Playzobacz więcej
Newsletter
Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco!
Zapisz się