Mariusz Kułakowski. Prześwity

Strona głównaWystawyMariusz Kułakowski. Prześwity
Mariusz Kułakowski. Prześwity

Mariusz Kułakowski. Prześwity

Data wystawy:
29 listopada - 15 grudnia 2018
Miejsce wystawy:
Galeria w Sopocie Boh. Monte Cassino 43
Opis:

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na wystawę malarstwa wyjątkowego artysty – Mariusza Kułakowskiego, które od lat fascynuje odbiorców. Jest ono wynikiem niezliczonych prób, studiów nad podstawowymi środkami wyrazu plastycznego, doprowadzonymi do warsztatowego mistrzostwa. Obserwując twórczość Kułakowskiego, odnosi się wrażenie, że kompozycje „przyspieszają” wraz z upływem czasu, zaczynają wirować, tworząc okręgi i koła. Najnowsze prace to zwięzłe konstrukcje, oparte na płynnych przejściach koloru, emanujące światłem. Tytuł wystawy „Prześwity” nawiązuje do światła, które towarzyszy każdemu zdarzeniu, jest podstawą życia każdego stworzenia, pozwala mu żyć, rozwijać się i daje nadzieję.

Mamy nadzieję, że twórczość Mariusza Kułakowskiego zaintryguje Państwa na tyle, że zechcecie odwiedzić naszą galerię i obejrzeć wystawę osobiście, bowiem to malarstwo właśnie oglądane „na żywo” robi wrażenie.

 

Mariusz Kułakowski (ur. 1961, Gdańsk)

Studiował na Wydziale Malarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku.  Dyplom w 1987 r. obronił w pracowni prof. Włodzimierza Łajminga. Członek Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki. Uczestnik wystaw w kraju i za granicą, prace prezentował m.in. na indywidualnych wystawach w Gdańsku (Galeria Punkt, 1991; Polska Filharmonia Bałtycka, 2008; Galeria ZPAP, 2008; Galeria Jackiewicz, 2009) oraz na licznych wystawach zbiorowych, m.in. na Ogólnopolskiej Wystawie Młodej Plastyki „Arsenał ’88” w Warszawie (1988), VI Międzynarodowym Triennale Sztuki w Majdanku (2000), podczas wystawy Pamięć i uczestnictwo w Pałacu Opatów w Oliwie (2005), na Triennale Polskiego Malarstwa Współczesnego „Jesienne Konfrontacje” w Rzeszowie (2007). Prace w zbiorach: Muzeum Ziemi Lubuskiej, Muzeum Narodowego w Gdańsku, UM w Sopocie, Kolekcji ZPAP w Łodzi oraz kolekcjach prywatnych.

Czytaj więcej
Pliki do pobrania
Kontakt
Dilan Abdulla, Katarzyna Dąbrowska, 58 551 22 89, 603 890 001, modern@sda.pl
Zapytaj o ofertę
Zapytaj o ofertę
Chętnie odpowiemy na każde pytanie!
+48 58 550 16 05
Lista obiektów
Pokaż opcje filtrowania
Autor:
Cena:
Pokaż:
Widok:
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Licytuj on-line
dzięki naszej aplikacji!
Google PlayGoogle Playzobacz więcej
Newsletter
Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco!
Zapisz się