Varia (8)

Strona głównaAukcje archiwalneVaria (8)
varia-8

Varia (8)

Data aukcji:
17 października 2015 godzina: 17:00
Wystawa przedaukcyjna:
5 - 17 października 2015
Miejsce aukcji:
Galeria Sztuki Dawnej Sopot
Opis:

Szanowni Państwo!

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na kolejną odsłonę Aukcji Varia, która odbędzie się w sobotę, 17 października, w naszej sopockiej galerii! Na aukcji zgromadziliśmy 343 obiekty w niezwykle atrakcyjnych cenach wywoławczych! W naszej ofercie znalazły się prace wybitnych polskich artystów, takich jak rysunek Jacka Malczewskiego (poz. 3 - Szkice chłopów, cena wywoławcza: 900 zł), litografia Leona Wyczółkowskiego (poz. 10 - Chrystus z kościoła Mariackiego, cena wywoławcza: 1 500 zł), rysunki Józefa Czapskiego (poz. 109 i 117), czy Portret kobiety autorstwa Wlastimila Hofmana (poz. 67, cena wywoławcza: 3 800 zł). Na liście naszych malarskich propozycji znalazły się również prace artystów związanych z polskim wybrzeżem. Na uwagę zasługują m.in. unikatowe przedstawienia Sopotu autorstwa Eugeniusza Dzierzenckiego (poz. 57 i 59), czy widok na gdański ratusz Henryka Baranowskiego (poz. 58, cena wywoławcza: 4 600 zł). Na pewno nie umknie Państwa uwadze przepiękna oferta naszej biżuterii. Zachwycający jest m.in. pierścionek z brylantem Art Déco (poz. 183, cena wywoławcza: 950 zł), biedermeierowska złota bransoleta (poz. 201, cena wywoławcza: 2 600 zł), czy naszyjnik z zawieszką z brylantami w formie serduszka (poz. 151, cena wywoławcza: 1 400 zł). Miłośnikom rzemiosła artystycznego na pewno spodobają się nasze propozycje ze sreber. Tutaj proponujemy Państwu przepiękne srebrne serwisy (np. poz. 213, cena wywoławcza: 3 200 zł), cukiernice (poz. 219, cena wywoławcza: 1 800 zł), srebrne filiżanki (poz. 221, 222, 223) oraz papierośnice. Na szczególną uwagę zasługuje również pochodzący z przełomu XIX i XX wieku zestaw talerzy i półmisków Miśni (poz. 272, cena wywoławcza: 450 zł), a także serwis do kawy Rosenthala w cenie wywoławczej 950 zł (poz. 288). Naszą aukcyjną listę zamyka pochodząca z drugiej połowy XIX wieku rzeźba z brązu z przedstawieniem pięknej, młodej rzymianki (poz. 343, cena wywoławcza: 1 000 zł).

Kontakt
Małgorzata Kudelska: sopot@sda.pl, 58 550 16 05, 603 287 002, Anna Masztalerz: anna.masztalerz@sda.p
Zapytaj o ofertę
Sprzedane obiekty
Pokaż opcje filtrowania
Autor:
Kategoria:
Cena wylicytowana
Pokaż:
Widok:
Szkice
Karol Kossak

Szkice

Cena wylicytowana
1 200 zł
Zobacz obiekt
Pejzaż z Wadowic II
Jan Mroziński

Pejzaż z Wadowic II

Cena wylicytowana
1 600 zł
Zobacz obiekt
Para
Nikifor Krynicki

Para

Cena wylicytowana
1 300 zł
Zobacz obiekt
Wzgórza
Nikifor Krynicki

Wzgórza

akwarela, gwasz, papier, 18,5 × 15 cm w świetle passe-partout u dołu autorski opis: TARNOWAWIESWILLASEŁO na odwrocie trzy autorskie pieczęcie i ręcznie zapisana cena 500ZŁ Pochodzenie: Kolekcja Andrzeja Banacha (1910?1990), polskiego pisarza, krytyka artystycznego, filozofa, podróżnika i kolekcjonera dzieł sztuki....
Cena wylicytowana
2 900 zł
Zobacz obiekt
Chrystus z kościoła Mariackiego
Leon Wyczółkowski

litografia, papier, 18,5 × 28 cm w świetle passe-partout sygn. p. d.: Lwyczół (na kamieniu) Praca pochodzi z teki: Kraków, 12 autolitografii kredą i piórem Wydanie Warszawskiego Tow. Artystycznego, Druk Jana Cotty, s. nlb. 2, tablic 12 Opisywany: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 624...
Cena wylicytowana
1 500 zł
Zobacz obiekt
Koncert na dudach
Maja Berezowska

Koncert na dudach

Cena wylicytowana
1 700 zł
Zobacz obiekt
Na balkonie
Maja Berezowska

Na balkonie

Cena wylicytowana
1 700 zł
Zobacz obiekt
Błękitny Meczet (Meczet Sułtana Ahmeda)
S. Wolf

Cena wylicytowana
1 100 zł
Zobacz obiekt
Martwa natura z kwiatami, 1949 r.
Malarz nieokreślony

Cena wylicytowana
1 900 zł
Zobacz obiekt
Kwiaty
F. Szekely

Kwiaty

Cena wylicytowana
1 800 zł
Zobacz obiekt
Pejzaż z zaporą
30
Carl vom Kothen

Pejzaż z zaporą

Cena wylicytowana
2 400 zł
Zobacz obiekt
Widok z łodziami
33
Rudolf Priebe

Widok z łodziami

Cena wylicytowana
2 900 zł
Zobacz obiekt
Nokturn
35
Josef Dederichs

Nokturn

Cena wylicytowana
2 800 zł
Zobacz obiekt
Rzeka
36
Josef Mühlbeck

Rzeka

Cena wylicytowana
2 600 zł
Zobacz obiekt
Hamburg, 1913 r.
37
Paul Storm

Hamburg, 1913 r.

Cena wylicytowana
5 500 zł
Zobacz obiekt
Żuraw w Gdańsku
39
Teodor Urtnowski

Żuraw w Gdańsku

Cena wylicytowana
7 700 zł
Zobacz obiekt
Klif Orłowski, 2012 r.
44
Mirosław Ejsmont

Klif Orłowski, 2012 r.

Cena wylicytowana
950 zł
Zobacz obiekt
Pejzaż górski
47
G. Schmitt

Pejzaż górski

Cena wylicytowana
1 400 zł
Zobacz obiekt
Pejzaż ze stogami
48
Czesław Korczak

Pejzaż ze stogami

Cena wylicytowana
950 zł
Zobacz obiekt
Morze
60
Lothar Schlüter

Morze

Cena wylicytowana
2 200 zł
Zobacz obiekt
Port w Hamburgu
61
Otto Schulz-Stradtmann

Port w Hamburgu

Cena wylicytowana
1 600 zł
Zobacz obiekt
Przy brzegu
62
Eugeniusz Dzierzencki

Przy brzegu

Cena wylicytowana
2 200 zł
Zobacz obiekt
Łodzie na plaży
63
Eugeniusz Dzierzencki

Łodzie na plaży

Cena wylicytowana
2 400 zł
Zobacz obiekt
Portret mężczyzny
65
H. (?) Wiedman

Portret mężczyzny

Cena wylicytowana
950 zł
Zobacz obiekt