Sztuka Azji

Strona głównaAukcje archiwalneSztuka Azji
sztuka-azji

Sztuka Azji

Data aukcji:
15 października 2015
Miejsce aukcji:
Galeria w Warszawie Nowy Świat 54/56
Opis:

Sopocki Dom Aukcyjny po raz kolejny pragnie zaprezentować ofertę przeznaczoną dla kolekcjonerów i miłośników sztuki Azji. Wyselekcjonowana propozycja obiektów zaspokaja apetyty na różnorodność, gromadząc przedmioty z Chin, Japonii, Tybetu, Nepalu, Mongolii, czy Indii. Doskonale wpisuje się w potrzeby naszych klientów oferując obiekty z zakresu dawnego rzemiosła artystycznego, w tym brązy i ceramikę, a także militaria, malarstwo, drzeworyty, biżuterię, przedmioty z jadeitu, kości, srebra. Zarówno ciekawostki rytualno-etnograficzne, jak również rarytasy kolekcjonerskie.

 

Chęć otaczania się pięknem, poprzez nawet najdrobniejsze przedmioty, jest obecna w naturze człowieka na całym świecie. Feliks Manggha Jasieński (1861–1929), miłośnik sztuki japońskiej, wyraził się o niej jako o „najwytworniejszym i najpotężniejszym przejawie ludzkiego ducha”. Zgłębiając i podziwiając sztukę japońską trudno się z tym nie zgodzić. Piękno i maestria, intrygująca symbolika, widoczne są nawet w małych obiektach, zadziwiających ozdobnością, kunsztem ich twórców. To sztuka bazująca na subtelnym niedopowiedzeniu. Sztuka chińska czerpie siłę ze swej wielowiekowej tradycji; wytworna i bogata w pełen wachlarz dekoracyjnej ekspresji. Posługuje się śmiało ornamentem, kolorem, formą. Przenikanie się tych dwóch kultur – chińskiej i japońskiej, a także ich zderzenie ze światem Zachodu wywołuje nieustający zachwyt i prowokuje do głębszego poznania sztuki Dalekiego Wschodu.

Czytaj więcej
Kontakt
Marta Kurczyńska tel. 603 949 004, Adrian Kurowski 22 828 96 98
Zapytaj o ofertę
Chętnie odpowiemy na każde pytanie!
+ 48 22 828 96 98
Wylicytowane obiekty
Pokaż opcje filtrowania
Autor:
Kategoria:
Cena wylicytowana
Pokaż:
Widok:
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Licytuj on-line
dzięki naszej aplikacji!
Google PlayGoogle Playzobacz więcej
Newsletter
Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco!
Zapisz się