Aleksander Korman (1953-2017). Prace z kolekcji rodziny artysty

Strona głównaAukcje archiwalneAleksander Korman (1953-2017). Prace z kolekcji rodziny artysty
aleksander-korman-1953-2017-prace-z-kolekcji-rodziny-artysty

Aleksander Korman (1953-2017). Prace z kolekcji rodziny artysty

Data aukcji:
31 sierpnia 2017
Miejsce aukcji:
Galeria w Warszawie ul. Nowy Świat 54/56
Opis:

„Po to maluję, by widz sam mógł moje prace interpretować i opowiadać”

Aleksander Marek Korman

 

Powyższy cytat uznać można za myśl przewodnią wystawy, której krótką zapowiedź trzymacie Państwo w dłoniach. Aleksander Korman, uznany malarz i pastelista, zawsze bronił się przed opowiadaniem o swojej sztuce. Artysta zmarł na początku tego roku we Wrocławiu, a tą wystawą chcielibyśmy wyrazić uznanie dla jego twórczości, prezentując wybór obrazów i rysunków z kolekcji rodziny Artysty.

 

Aleksander Korman miał ogromną świadomość warsztatu nie tylko w ujęciu czysto technicznym, ale także jako zrozumienia mechanizmu przelewania na papier własnych wizji. Odwoływał się do działań reżysera otwartego na improwizację aktorów i tak też pozwalał własnym kompozycjom rozwijać się i rosnąć wraz z postępem prac nad obrazem czy rysunkiem. W tym kontekście niezwykle uderzające jest, że Korman nigdy nie szkicował, zawsze siadał do płótna czy arkusza papieru i pracował dopóty uznał, że dzieło jest skończone lub… nieudane – wtedy rwał je na kawałki.

 

Przez lata intensywnej twórczości Korman doszedł nie tylko do ogromnej biegłości w posługiwaniu się wymagającą techniką pasteli, ale także stworzył własny, osobny świat, świat pełen zmysłowego napięcia, groteski, niepokojącej erotyki – świat działający na wyobraźnię widza i dla wielu fascynujący. Zapraszamy Państwa na wędrówkę po tej niezwykłej krainie.

Czytaj więcej
Kontakt
tel. (22) 828 96 98 , warszawa@sda.pl
Zapytaj o ofertę
Chętnie odpowiemy na każde pytanie!
+ 48 22 828 96 98
Wylicytowane obiekty
Pokaż opcje filtrowania
Autor:
Kategoria:
Cena wylicytowana
Pokaż:
Widok:
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Licytuj on-line
dzięki naszej aplikacji!
Google PlayGoogle Playzobacz więcej
Newsletter
Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco!
Zapisz się