9 Aukcja Sztuki XXI wieku

Strona głównaAukcje archiwalne9 Aukcja Sztuki XXI wieku
9-aukcja-sztuki-xxi-wieku

9 Aukcja Sztuki XXI wieku

Data aukcji:
25 listopada 2017
Miejsce aukcji:
Galeria w Sopocie Boh. Monte Cassino 43
Opis:

Rok 2017 powoli dobiega końca i chcielibyśmy zakończyć go bardzo mocnym akcentem spod znaku sztuki najnowszej, dlatego oddajemy w Państwa ręce kolejny katalog z serii Aukcji Sztuki XXI wieku. Jest to już 9 edycja tej licytacji i jak zawsze mamy nadzieję, że nasza oferta sprosta Państwa wysokim oczekiwaniom co do jakości prezentowanych artystów.
W naszym katalogu pojawiają się artyści, z którymi współpracujemy już od dłuższego czasu, a także tacy, których na Aukcjach Sztuki XXI wieku gościmy po raz pierwszy. Jednym z takich aukcyjnych „debiutantów” jest wrocławski artysta - Daniel Krysta (poz. 16). Jego prace posiadające niezwykłe walory malarskie, stanowiąc połączenie stylistyki abstrakcyjnej z malarstwem przedstawiającym, realistycznym. Tła obrazów Krysty to najczęściej fakturowe, chropowate powierzchnie, które przywołują na myśl pordzewiałe blachy, lub inne industrialne płaszczyzny. Na tych abstrakcyjnych, trudnych do skonkretyzowania tłach, artysta umieszcza formy będące zbliżeniami różnych elementów metalowych, czy elektronicznych. Ważnym punktem 9 Aukcji Stuki XXI wieku jest też obraz Joanny Mląckiej (poz. 19), absolwentki ASP w Warszawie. Jej prace wyróżniają się nie tylko pod względem malarskim, ale również treściowym, gdyż przepełnione są skomplikowaną i wielowątkową symboliką. Mlącka w swojej twórczości zdaje się koncentrować na kreowaniu nowego/innego świata, a każdy z jej obrazów przedstawia jego odrębny wycinek. Wśród artystów, którzy pierwszy raz pojawiają się na Aukcji Sztuki XXI wieku znalazł się również Adam Wątor (poz. 23), krakowski artysta, skupiony na malarstwie figuralnym. Tematem jego obrazów jest więc postać ludzka (najczęściej kobieca), która wydaje się być wyłącznie pretekstem do ukazania piękna tkwiącego w każdym człowieku. Poprzez swoje płótna nie stara się on oddać zewnętrznego obrazu swoich modelek, ale emocje, które tkwią gdzieś w nich.
Jak zawsze przy tej okazji czujemy pewien niedosyt, ponieważ w ramach tak krótkiego wstępu ciężko bliżej zaprezentować sylwetki wszystkich artystów. Dlatego pomimo jesiennej aury gorąco zachęcamy do zapoznania się z całym naszym katalogiem, a także do odwiedzin naszej galerii w Sopocie. Zapraszamy do spędzenia ostatniego listopadowego weekendu z Sopockim Domem Aukcyjnym i życzymy Państwu samych owocnych licytacji!

Czytaj więcej
Kontakt
Dilan Abdulla, Katarzyna Dąbrowska, Dorota Kulawczuk-Szostek, modern@sda.pl i tel. 739 403 497, 603
Zapytaj o ofertę
Chętnie odpowiemy na każde pytanie!
+48 58 550 16 05
Wylicytowane obiekty
Pokaż opcje filtrowania
Autor:
Kategoria:
Cena wylicytowana
Pokaż:
Widok:
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Licytuj on-line
dzięki naszej aplikacji!
Google PlayGoogle Playzobacz więcej
Newsletter
Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco!
Zapisz się