8 Aukcja Sztuki XXI wieku

Strona głównaAukcje archiwalne8 Aukcja Sztuki XXI wieku
8-aukcja-sztuki-xxi-wieku

8 Aukcja Sztuki XXI wieku

Data aukcji:
19 sierpnia 2017
Miejsce aukcji:
Galeria w Sopocie Boh. Monte Cassino 43
Opis:

Chociaż pogoda nad polskim morzem bywa kapryśna, to możemy zapewnić, że przedostatni weekend sierpnia będzie bardzo gorący. Właśnie wtedy odbędzie się 8 edycja Aukcji Sztuki XXI wieku. Jest to oferta szczególna, gdyż w jednym katalogu wystawiamy najlepszych artystów naszych licytacji oraz kilku twórców, którzy pojawiają się u nas po raz pierwszy, ale również mogą pochwalić się sporymi osiągnięciami artystycznymi.

Jednym z takich artystów jest Tomasz Kopcewicz, którego obraz otwiera niniejszy katalog. Praca Kopcewicza pochodzi z jednej z jego sztandarowych serii zatytułowanej „On the way” (poz. 1). Dzieło to można śmiało określić jako minimalistyczne, ponieważ środki artystycznego wyrazu zostały tu mocno zredukowane. Na pierwszy rzut oka, obraz artysty wydaje się wręcz być quasi-abstrakcyjną kompozycją i dopiero po dłuższym oglądzie możemy wyczytać z niej formy, które znamy, mijamy każdego dnia, ale niekoniecznie zwracamy na nie uwagę. Ważnym punktem oferty jest również  praca Natalii Rybki, która gościła już na ścianach naszej galerii, a teraz, po rocznej przerwie, ponownie pojawia się w katalogu Aukcji Sztuki XXI wieku. Prezentowany obraz (poz. 37) stanowi kontynuację jej cyklu, gdzie artystka porusza temat bardzo osobisty – jej silną wiarę w Boga, którego obecność dostrzega szczególnie w naturze.

W obecnym, dalece zlaicyzowanym świecie artystycznym, jej sztukę pod względem znaczeniowym można postrzegać wręcz jako awangardową. Zeszły rok był dla Rybki niezwykle pracowity, obfitował w wystawy i udział w konkursach. Jej zaangażowanie i wyjątkowość jej malarstwa zostały docenione przez jury znanego, polskiego miesięcznika o sztuce „Arteon”, które przyznało jej tytuł artystki roku 2016.

Poza zaprezentowanymi tu po krótce twórcami, warto oczywiście zwrócić uwagę na pozostałych artystów – bardziej lub mniej Państwu znanych. Na naszej aukcji debiutują m.in. Agnieszka Nienartowicz (poz. 2) artystka, która spełnia się w stylistyce naturalistycznej; Paulina Sanecka (poz. 22) autorka ekspresyjnych, ograniczonych w formie obrazów; Wiktor Jackowski (poz. 33) prezentujący na aukcji monochromatyczną, „mroczną” kompozycję; czy Daniel Pawłowski (poz. 41) młody przedstawiciel realizmu magicznego, którego charakteryzuje nienaganny warsztat malarski i zamiłowanie do wypracowanego detalu. Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z całym naszym katalogiem, a jeżeli któreś z prezentowanych dzieł zwróci Państwa uwagę to gorąco zachęcamy do udziału w licytacji.

Czytaj więcej
Kontakt
Dilan Abdulla, Katarzyna Dąbrowska, Dorota Kulawczuk-Szostek, modern@sda.pl i tel. 739 403 497, 603
Zapytaj o ofertę
Chętnie odpowiemy na każde pytanie!
+48 58 550 16 05
Wylicytowane obiekty
Pokaż opcje filtrowania
Autor:
Kategoria:
Cena wylicytowana
Pokaż:
Widok:
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Licytuj on-line
dzięki naszej aplikacji!
Google PlayGoogle Playzobacz więcej
Newsletter
Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco!
Zapisz się