64 Aukcja Młodej Sztuki

Strona głównaAukcje archiwalne64 Aukcja Młodej Sztuki
64-aukcja-mlodej-sztuki

64 Aukcja Młodej Sztuki

Data aukcji:
15 grudnia 2016
Miejsce aukcji:
Galeria w Warszawie Nowy Świat 54/56
Opis:

64 Aukcja Młodej Sztuki zamyka rok 2016 w Sopockim Domu Aukcyjnym. Na ośmiu aukcjach tego typu kolekcjonerzy mieli okazję zapoznać się z szerokim spektrum najnowszej sztuki polskiej i wzbogacić swoje kolekcje zarówno o prace debiutantów, jak i artystów już dobrze znanych. Nie inaczej jest na tej aukcji: prezentujemy 85 różnorodnych prac, głównie z dziedziny malarstwa, ale również rzeźby, rysunku, grafiki czy kolażu i asamblażu.

Poszukujących niebanalnych form zainteresować mogą artyści realizujący swe dzieła w technikach autorskich, jak Małgorzata Pabis (24) czy Barbara Kowalczyk (70), w niebanalny sposób łącząca malarstwo z fotografią i elementami lustrzanej tafli.

Silną na tej aukcji reprezentację abstrakcji otwiera okładkowa praca Dilana Abdulli (17), który wyjaśnia w rubryce Artysta na start m.in. specyfikę pracy w cyklach czy doświadczenia wyniesione ze studiów na historii sztuki. Warto także zwrócić uwagę na niefiguralną kompozycję Ignacego Oboza (73).

Syntetyczne ujęcie portretu prezentuje w znakomitej pracy Anna Zalewska (13), odchodząc od motywów animalistycznych częstych we wcześniejszych pracach. Swego rodzaju zwrotu dokonuje także Michał Janicki (20), pozostając w temacie weduty, jednak przenosząc nas z gorącej Hawany na wietrzne, szkockie wybrzeże.

Kolorem atakują obrazy Tomasza Tabisza (1) i Diany Fict (48) – to znakomity zastrzyk energii na ciemne, zimowe dni. Z oferty nietrudno będzie także wybrać świąteczne podarunki – uśmiech wywołuje praca Zuzanny Zu Jankowskiej (55), frapuje obraz Edyty Mądzelewskiej (39), kusi kobieta pędzla Lidii Wnuk (63). Warto sprawić sobie lub najbliższym inspirujący prezent – nie tylko z okazji świąt!

Czytaj więcej
Kontakt
Aleksandra Migacz, Marta Kurczyńska, tel.: 603 949 004, e-mail: mlodasztuka@sda.pl
Zapytaj o ofertę
Chętnie odpowiemy na każde pytanie!
+ 48 22 828 96 98
Wylicytowane obiekty
Pokaż opcje filtrowania
Autor:
Kategoria:
Cena wylicytowana
Pokaż:
Widok:
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Licytuj on-line
dzięki naszej aplikacji!
Google PlayGoogle Playzobacz więcej
Newsletter
Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco!
Zapisz się