6 Aukcja Sztuki XXI wieku

Strona głównaAukcje archiwalne6 Aukcja Sztuki XXI wieku
6-aukcja-sztuki-xxi-wieku

6 Aukcja Sztuki XXI wieku

Data aukcji:
18 lutego 2017
Miejsce aukcji:
Galeria w Sopocie Boh. Monte Cassino 43
Opis:

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą 6 Aukcji Sztuki XXI wieku. Podczas poprzednich licytacji prezentowaliśmy Państwu najciekawszych i najlepiej rokujących artystów najnowszej polskiej sztuki. Nie inaczej jest w wypadku aktualnej oferty aukcyjnej. Przy przygotowaniach Aukcji Sztuki XXI wieku zwracamy przede wszystkim uwagę na wysoką jakość prezentowanych prac oraz ich różnorodność. W ofercie odnaleźć można więc dzieła charakteryzujące się szerokim wachlarzem stylistyk – od prac abstrakcyjnych po figuralne.

Jak zawsze chcielibyśmy zwrócić Państwa szczególną uwagę na kilka dzieł z naszej oferty aukcyjnej. Jedną z takich prac jest „Suknia” (poz. 6) pędzla Ivo Nikicia – artysty pochodzącego z Serbii, który swoją edukację artystyczną odebrał na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest to jeden ze szczególnych obrazów artysty, gdyż powstał niedługo po pożarze w jego pracowni (w 2013 roku), który pozbawił go praktycznie całego, ówczesnego artystycznego dorobku. „Suknia” to bardzo charakterystyczna praca tego twórcy – malowana lekko, oszczędna w formie i „nieoczywista”. Warto podkreślić, że prezentowana była na jego indywidualnej wystawie w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie (2013). Innym artystą z naszej oferty, którego nie sposób nie przywołać w tym krótkim wstępie jest Rafał Borcz – dr hab. na Akademii Sztuki Pięknych w Krakowie (gdzie sam wcześniej studiował). Na 6 Aukcję Sztuki XXI wieku artysta przekazał jeden ze swoich najnowszych obrazów zatytułowany „Krajobraz z łódką” (poz. 40). Jest to niezwykle nastrojowa kompozycja inspirowana bieszczadzką przyrodą, która od wielu lat jest główną bohaterką jego sztuki. Tym co zdecydowanie przyciąga w tej pracy jest światło – białe, miękkie, lekko zamglone nadające obrazowi szczególnego, melancholijnego charakteru.

Poza dwoma wymienionymi artystami w naszym katalogu prezentujemy jeszcze innych nowych artystów na Aukcji Sztuki XXI wieku. Wśród nich z pewnością warto zwrócić uwagę na Veronikę Moshnikovą (poz. 24), Michalinę Czurakowską (poz. 27), czy Michała Rybińskiego (poz. 33). W ofercie nie zabraknie też artystów już dobrze Państwu znanych i docenianych jak Mateusz Maliborski (poz. 4), czy Sonia Ruciak (poz. 35), a także trójka absolutnych rekordzistów dotychczasowych Aukcji Sztuki XXI wieku, czyli Adam Bakalarz (poz. 15), Katarzyna Kołtan (poz. 29) i Sandra Arabska (poz. 50).

Czytaj więcej
Kontakt
Dilan Abdulla, Katarzyna Dąbrowska, Dorota Kulawczuk-Szostek, modern@sda.pl i tel. 58 551 22 89, 603
Zapytaj o ofertę
Chętnie odpowiemy na każde pytanie!
+48 58 550 16 05
Wylicytowane obiekty
Pokaż opcje filtrowania
Autor:
Kategoria:
Cena wylicytowana
Pokaż:
Widok:
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Licytuj on-line
dzięki naszej aplikacji!
Google PlayGoogle Playzobacz więcej
Newsletter
Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco!
Zapisz się