55 Aukcja Młodej Sztuki

Strona głównaAukcje archiwalne55 Aukcja Młodej Sztuki
55 Aukcja Młodej Sztuki

55 Aukcja Młodej Sztuki

Data aukcji:
6 listopada 2015
Miejsce aukcji:
Galeria w Krakowie Rynek Główny 43
Opis:

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy na 55 odsłonę Aukcji Młodej Sztuki, która tym razem odbędzie się w krakowskiej siedzibie SDA, gdzie równocześnie będzie miała miejsce aukcja charytatywna na rzecz krakowskiego dziennikarza jazzowego – Grzegorza Tusiewicza. Na tę wyjątkową okazję przygotowaliśmy nietypowy, bo dwuczęściowy katalog, w którym łącznie zaprezentowanych zostało 81 prac. Dochód z licytacji 10 ostatnich pozycji przeznaczony będzie na cel charytatywny.

Pozostała część katalogu nie powinna Państwa zaskoczyć. Tradycyjnie znalazły się w nim sylwetki artystów cieszących się od dawna dużym zainteresowaniem, jak również tych debiutujących na rynku „młodej sztuki”.

W rubryce „Artysta na start” prezentujemy sylwetkę Anny Zalewskiej (poz. 71) - artystki rozpoznawalnej i lubianej dzięki oryginalnym obrazom o tematyce konnej. Zachęcamy do przeczytania tekstu, w którym artystka zdradza swoje inspiracje oraz tajniki warsztatu.

Motyw konia, choć w zupełnie odmiennym ujęciu, pojawia się w pracach wielu innych artystów, m.in. Mikołaja Sętowskiego, którego niezwykle fantazyjną i ekspresyjną kompozycję odnajdą Państwo pod numerem 50.

Wielbicielom niejednoznacznych, surrealistycznych płócien z pewnością do gustu przypadną także obrazy Henryka Laskowskiego „Niepewność” (poz. 35) oraz Andrzeja Wrońskiego „Głębia” (poz. 68).

Na aukcji nie zabraknie także prac o figuratywnym charakterze, zwłaszcza aktów, spośród których wyróżnia się praca Moniki Dałek (poz. 11) zatytułowana przewrotnie „Dwa torsy nie mają forsy” oraz równie zaskakująca w swym wyrazie personifikacja Florencji autorstwa Aleksandra Kormana (poz. 32).

Bogatą ofertę odnajdą także miłośnicy abstrakcji. Warto zwrócić uwagę na obrazy Doroty Smolany-Tomić (poz. 52), Magdaleny Trockiej (poz. 60), Dilana Abdulli (poz. 1), Małgorzaty Pabis (poz. 43) czy Alicji Kappy (poz. 26).

Z kolei tym z Państwa, którzy poszukują bardziej stonowanych efektów artystycznych, polecamy prace graficzne - począwszy od dekoracyjnego linorytu Justyny Hołubowskiej (poz. 20), po grafiki licytowane charytatywnie autorstwa Wojciecha Koniuszka (poz. 104, 105) i Tomasza Kopcewicza (poz. 106).

Wielbicieli twórczości Rafała Knopa (poz. 30), Mirelli Stern (poz. 53) czy Stanisława Tomalaka (poz. 58) z pewnością ucieszy fakt, że będą mogli wzbogacić swoją kolekcję o kolejne prace tych uznanych już artystów.

Państwa uwadze polecamy również wykonane z wielką precyzją i dbałością o szczegóły obrazy Arkadiusza Szymanka (poz. 55) i Patrycji Warzeszki (poz. 65) – artystów debiutujących na aukcjach młodej sztuki.

Serdecznie zachęcamy do udziału w licytacji!

Czytaj więcej
Kontakt
Ewa Kozak, tel. 739 403 463, e-mail: mlodasztuka.krakow@sda.pl
Zapytaj o ofertę
Chętnie odpowiemy na każde pytanie!
Wylicytowane obiekty
Pokaż opcje filtrowania
Autor:
Kategoria:
Cena wylicytowana
Pokaż:
Widok:
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Licytuj on-line
dzięki naszej aplikacji!
Google PlayGoogle Playzobacz więcej
Newsletter
Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco!
Zapisz się