47 Aukcja Młodej Sztuki

Strona głównaAukcje archiwalne47 Aukcja Młodej Sztuki
47-aukcja-mlodej-sztuki

47 Aukcja Młodej Sztuki

Data aukcji:
14 marca 2015
Miejsce aukcji:
Galeria Sztuki Nowoczesnej w Sopocie Boh. Monte Cassino 43
Opis:

Z ogromną przyjemnością chcielibyśmy zaprezentować Państwu ofertę 47 Aukcji Młodej Sztuki, która odbędzie się 14 marca w Galerii Sztuki Nowoczesnej w Sopocie. Dołożyliśmy wszelkich starań, by w naszym katalogu znalazły się zarówno prace artystów, którzy cieszą się Państwa dużym zainteresowaniem, jak również staraliśmy się wzbogacić ofertę o dzieła nowych twórców.

Na wstępie gorąco zachęcamy do zapoznania się z rubryką „Artysta na start”, gdzie tym razem chcielibyśmy przybliżyć Państwu sylwetkę Renaty Magdy (poz. 28), której prace od pierwszych aukcji, przypadły Państwu do gustu. W krótkim tekście artystka opisuje nam swój sposób patrzenia na świat i sposób w jaki przenosi go na płótna.

Na 47 Aukcji Młodej Sztuki poza „okładkowym” obrazem Renaty Magdy chcielibyśmy również zwrócić uwagę na inne pozycje. Państwa uwadze polecamy pracę Mirelli Stern (poz. 1), artystki z Krakowa, która po krótkiej przerwie powraca na ściany Sopockiego Domu Aukcyjnego. Z artystycznego środowiska stolicy małopolski pochodzi również Grzegorz L. Piotrowski (poz. 19), absolwent krakowskiej ASP, który na aukcję przeznaczył rewelacyjny obraz „Ołtarz”, będący autorskim, syntetyzującym aktem postaci kobiecej. Miłośnikom malarstwa figuratywnego polecamy również obrazy absolwentów wrocławskiej akademii - „Damę z lisem” debiutującej Sylwii Mużyło-Bajsarowicz (poz. 3) oraz „Modę” Macieja Cieśli (poz. 37), zainspirowaną nurtem surrealizmu.

Wielbicielom stylistyki nadrealizmu nie sposób nie polecić świetnego obrazu Campio’a (poz. 47) „Powrót słoni Salvadora”, będącego pastiszem znanego dzieła Dali’ego oraz kolejnej pracy lubianego i cenionego przez Państwa Mikołaja Czechowskiego (poz. 23). Mamy nadzieję, że amatorów abstrakcji zainteresują zachwycające dzieła Radosława Sowiaka (poz. 4), Małgorzaty Jastrzębskiej (poz. 5), Marty Zawadzkiej (poz. 6) i Sebastiana Skoczylasa (poz. 7).

W katalogu aukcyjnym odnajdziecie Państwo również malarstwo pejzażowe. W szczególności warto przyjrzeć się spokojnym, minimalistycznym kompozycjom Andrzeja Tuźnika (poz. 8), Łukasza Ratajczyka (poz. 9) oraz cieszącego się niesłabnącą popularnością Tomasza Kołodziejczyka (poz. 76).

Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że w naszej obecnej ofercie nie zabraknie również zupełnie nowych prac debiutujących na aukcjach artystów. Zachęcamy do zwrócenia uwagi na przepiękny obraz „Dreams II” autorstwa młodej, ukraińskiej artystki Hanny Shumskiej (poz. 56), która namalowała go w czasie pobytu w Polsce na wymiany studenckiej w gdańskiej ASP. Gorąco polecamy również sporych rozmiarów akt Wojciecha Urbańczyka (poz. 38), absolwenta Instytutu Sztuki w Opolu, w którym ujawniają się jego inspiracje street art’em poprzez nawiązanie do techniki szablonu.

Czytaj więcej
Kontakt
Dorota Kulawczuk-Szostek, Dilan Abdulla, tel. 58 551 22 89 oraz 603 890 001, e-mail: modern@sda.pl
Zapytaj o ofertę
Chętnie odpowiemy na każde pytanie!
+48 58 550 16 05
Wylicytowane obiekty
Pokaż opcje filtrowania
Autor:
Kategoria:
Cena wylicytowana
Pokaż:
Widok:
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Licytuj on-line
dzięki naszej aplikacji!
Google PlayGoogle Playzobacz więcej
Newsletter
Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco!
Zapisz się