45 Aukcja Młodej Sztuki

Strona głównaAukcje archiwalne45 Aukcja Młodej Sztuki
45 Aukcja Młodej Sztuki

45 Aukcja Młodej Sztuki

Data aukcji:
31 stycznia 2015
Miejsce aukcji:
Galeria Sztuki Nowoczesnej w Sopocie Boh. Monte Cassino 43
Opis:

Już 31 stycznia 2015 r. w Galerii Sztuki Współczesnej Sopockiego Domu Aukcyjnego odbędzie się pierwsza w tym roku Aukcja Młodej Sztuki. Przygotowaliśmy dla Państwa bogatą i urozmaiconą ofertę, która, mamy nadzieję, przypadnie do gustów zarówno wielbicieli klasycznego malarstwa figuratywnego, jak i miłośników abstrakcji.

 

Mamy ogromną przyjemność zaprezentować po raz pierwszy na naszych aukcjach prace wielu zdolnych młodych twórców, którzy wyznaczają nowe trendy we współczesnej polskiej sztuce. W szczególności chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na abstrakcyjną pracę Sebastiana Skoczylasa (kat. 12), absolwenta warszawskiej akademii, w której widać inspiracje wielkimi awangardowymi twórcami m.in. Markiem Rothko. Zachęcamy także do przyjrzenia się pracy Sandry Arabskiej (kat. 18), absolwentki gdańskiej uczelni artystycznej, której czerwony akt balansuje na granicach erotyzmu i studium anatomicznego. Absolwentką gdańskiej ASP jest także Aneta Gruszczyk (kat. 53), uczennica prof. J. Ostrogórskiego. Operuje ona prostą, minimalistyczną formą i kontrastującymi kolorami, tworząc nowoczesne, niejednoznaczne symbole odnoszące się do złożoności ludzkiej osobowości.

 

Niezwykle ciekawą pracą prezentowaną w naszej ofercie aukcyjnej jest instalacja malarska Kamila Niewińskiego (kat. 43). Ten wrocławski artysta łączy brutalne, organiczne elementy rzeźbiarskie z najdelikatniejszymi technikami malarskimi – akwarelą, piórkiem i tuszem, tworząc niezwykłe, kontemplacyjne dzieła.

 

Wybierając prace na aukcję nie mogliśmy zapomnieć o pracach twórców o długiej aukcyjnej historii i wyrobionej pozycji na polskim rynku, m.in.: Tomaszu Kołodziejczyku (kat. 28), Sonii Ruciak (kat. 41) i Stanisławie Tomalaku (kat. 40). Prace tych twórców cieszą się nie tylko zainteresowaniem kolekcjonerów polskich, ale także odnoszą sukcesy na świecie.

 

Zapraszamy także tradycyjnie do zapoznania się z rubryką „Artysta na start” w której prezentujemy sylwetkę znakomitej koszalińskiej artystki, Katarzyny Kołtan (kat. 94), której prace wzbudzają zachwyt kolekcjonerów, zadziwiają rzadką techniką oraz intrygują hipnotycznym spojrzeniem eterycznych bohaterek każdej pracy.   

Czytaj więcej
Kontakt
Dorota Kulawczuk, Dilan Abdulla, tel: (58) 551 22 89, 603 890 001, e-mail: modern@sda.pl
Zapytaj o ofertę
Chętnie odpowiemy na każde pytanie!
+48 58 550 16 05
Wylicytowane obiekty
Pokaż opcje filtrowania
Autor:
Kategoria:
Cena wylicytowana
Pokaż:
Widok:
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Licytuj on-line
dzięki naszej aplikacji!
Google PlayGoogle Playzobacz więcej
Newsletter
Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco!
Zapisz się