42 Aukcja Młodej Sztuki

Strona głównaAukcje archiwalne42 Aukcja Młodej Sztuki
42-aukcja-mlodej-sztuki

42 Aukcja Młodej Sztuki

Data aukcji:
4 listopada 2014
Miejsce aukcji:
Galeria w Warszawie ul. Nowy Świat 54/56
Opis:

Szanowni Państwo,

Przed nami  43 Aukcja Młodej Sztuki, do udziału w której serdecznie Państwa zapraszamy. Tym razem będą mieli Państwo okazję zauważyć, że młodzi artyści nie tylko cały czas doskonalą swój warsztat, ale także żywo reagują na bieżącą sytuację na świecie, czego przykładami są świetne prace Pawła Płóciennika „Putinówki” (poz.54 ) i „Nie zdążyłem być w 2013 na Krymie” Piotra Szwabe (poz.33).

Wśród naszych propozycji znajda Państwo także obrazy, które odnoszą się do licznych tekstów kultury wysokiej i popularnej, zarówno polskiej, jak i europejskiej i światowej. Szczególnie polecamy Państwu pracę Bartka Jarmolińskiego „Tuwim/Przytyk” (poz.1), która przedstawia jednego z wybitniejszych polskich poetów, pisarzy i postaci, budujących polską scenę literacko-artystyczną dwudziestolecia międzywojennego. Polecamy Państwa uwadze  także obraz Roberta Bubla „Czarnoksiężniku, gdzie jesteś” (poz. 21), nawiązujący do niesłychanie istotnego dla amerykańskiej popkultury musicalu z  lat trzydziestych „Czarnoksiężnik z krainy Oz”.

Tym razem proponujemy Państwu także prace, które mogą Państwa zaskoczyć inwencją w zakresie techniki i wykonania. Wśród prac na Aukcji znajdą Państwo kolaże z wykorzystaniem takich technik materiałów jak tapeta (Jakub Czyż, poz.13), własnoręcznie wyszyta serweta (Paulina Poczęta, poz.2), czy zupełnie zaskakujące użycie szyldów drzwiowych (Wiesław Kozub, poz. 55).  Niesłychanie interesująca jest także praca Grzegorza Wawrzyńczaka „Zbrodnia i kara”(poz. 29), która nie tylko odwołuje się do jednego z najważniejszych tekstów kultury europejskiej, ale także poprzez użycie techniki malarstwa materii wpisuje się w tradycję współczesnej polskiej sztuki awangardowej. Do szerszego kontekstu najwybitniejszej współczesnej sztuki europejskiej odwołuje się znany już Państwu Radosław Sowiak (poz. 79), który po raz kolejny zachwyca obrazem nawiązującym do dzieł Kazimierza Malewicza.

Wśród artystów debiutujących na naszej Aukcji polecamy Państwo pracę Pawła Cukiera „Kochankowie” (poz.36), artysty, który mimo młodego wieku, miał okazję współpracować z gwiazdą polskiej sztuki współczesnej -Pawłem Althamerem. Warto zwrócić uwagę, że projekt artystyczny Cukiera to nie tylko sama połać płótna, ale także poszerzenie doświadczenia artystycznego o medium filmowe.

Serdecznie Państwa zapraszamy do warszawskiego oddziału Sopockiego Domu Aukcyjnego 4 listopada o godzinie 19:00. Zapraszamy także na wystawę przedaukcyjną przy ul. Nowy Świat 54/56 od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-19:00, a także do zgłaszania zleceń aukcyjnych.

Czytaj więcej
Kontakt
Agnieszka Dulęba, tel: +48 603 949 004 lub +48 22 828 96 98, email: mlodasztuka@sda.pl
Zapytaj o ofertę
Chętnie odpowiemy na każde pytanie!
+ 48 22 828 96 98
Wylicytowane obiekty
Pokaż opcje filtrowania
Autor:
Kategoria:
Cena wylicytowana
Pokaż:
Widok:
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Licytuj on-line
dzięki naszej aplikacji!
Google PlayGoogle Playzobacz więcej
Newsletter
Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco!
Zapisz się